Śmiertelne kłamstwa

Czytelnicy uwielbiają książki trudne, wymagające, które poruszają tematy niebezpieczne i pobudzające wyobraźnię. Jedną z takich powieści są “Śmiertelne kłamstwa”, które przenoszą nas do przeszłości i stają się osłoną morderczej nocy. Jakie efekty przyniesie wyjawienie prawdy i czy główne bohaterki znów znajdą się w niebezpieczeństwie?

Śmiertelne kłamstwa

Przenosimy się do niewielkiego miasteczka, w którym aż roi się od sekretów, niedomówień i podejrzeń. Dziesięć lat temu zniknął młody chłopak i do tej pory nikt go nie widział. Nie wiadomo, co się z nim stało i dlaczego tak nagle zaginął. Jego stratę opłakuje Rosie. Przez wiele tygodni rozpacza, a wraz z jej łzami upływają tajemnice. Jej młodsza siostra, Heather, doskonale wie, że Rosie wie, co stało się z chłopakiem tylko z jakiegoś powodu o tym nie mówi. Podejrzewa, że dziewczyna była świadkiem czegoś strasznego i boi się o swoje życie. W nocy zaginięcia chłopaka wślizgnęła się do domu przez okno, a na sobie miała brudne i podarte ubrania, a w oczach przerażenie. Długo nie mogła dojść do siebie.

Powrót przeszłości

Po dziesięciu latach od wydarzeń główne bohaterki, już jako dorosłe kobiety powracają do swojej rodzinnej miejscowości. Niestety w ich domu już nic nie jest takie, jak dawniej. Bardzo szybko okazuje się, że są intruzami, a społeczność miasteczka nie chce ich tutaj. Heather domyśla się, że ma to związek z dawnymi wydarzeniami, których jej siostra była świadkiem. Wraz z przybyciem kobiet do domu na światło dzienne zaczynają wychodzić fakty z przeszłości i coraz więcej rzeczy zostaje wyjawionych. Oczywiste jest, że siostry nie są tutaj bezpieczne. Możliwe, że nie chodzi tutaj tylko o niechęć. Prawdopodobnie ktoś pragnie ich śmierci, bo widziały zbyt wiele i są teraz niewygodnymi przeszkodami, których należy się pozbyć.

Wciągająca lektura

Śmiertelne kłamstwa” przenoszą nas do hermetycznie zamkniętej społeczności, w której o pewnych rzeczach lepiej nie wspominać. Wraz z bohaterkami poznajemy coraz głębiej tajemnice miasteczka i wzdrygamy się na myśl o tym, że moglibyśmy w nim żyć i funkcjonować. Niebezpieczeństwo oraz podejrzenia są wyczuwalne, a my mamy wrażenie, że jesteśmy osaczeni i stale obserwowani. Thriller wciąga od pierwszych rozdziałów i nie pozwala się od siebie oderwać, dopóki nie dotrzemy do zakończenia, nie poznamy prawdy i nie dowiemy się, co skrywały serca głównych bohaterów. To powieść dla wszystkich, którzy lubią rodzinne sekrety, małomiasteczkową mentalność i skłonność do przesady oraz tajemnice, które trzeba rozwiązać.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com